Lélekprizma

Boldogság-kutatás Magyarországon

Elkészült Magyarország boldogságtérképe, amely szerint többek között a nők, a kistelepüléseken élők, a 30-50 év közöttiek, a családosok és diplomás nyugat-magyarországiak a legboldogabbak. De kinek mit jelent a boldogság? Elégedettséget, anyagi biztonságot, valahová tartozást, jó életkilátásokat? Egyáltalán: lehet-e érzéseket, érzelmeket így kategorizálni? Hiszen az érzelmek fő jellegzetessége, hogy az adott pillanat lelkiállapotát tükrözik.... Tovább »

Az alkotás öröme és gyógyító képessége

Mindannyian ismerjük az érzést, ami akkor fogja el az embert, amikor valamivel elkészült és az a dolog megelégedésére szolgál: szép lett, jó lett, ilyennek képzeltük el, meg vagyunk elégedve az eredménnyel és önmagunkkal… Ilyenkor önbizalom fog el bennünket, mert egy kicsit sikerült felidézni a TEREMTÉS örömét. Mivelhogy teremteni mindannyian képesek vagyunk és minden a gondolattal… Tovább »

Felszabadító lélegzet

A „tudatos légzés” ma egyre divatosabb kifejezés. De mit is jelent ez valójában? Mit nevezhetünk igazán tudatos légzésnek és mire jó? Levegő nélkül nem tudnánk élni. Születésünk is egy mély lélegzetvétellel veszi kezdetét. Ám nem mindegy, milyen minőségű az a levegő, amit beengedünk a tüdőkbe, hogy aztán a testünk minden részébe friss levegőt juttassunk… Kb…. Tovább »

Mit tegyünk a depresszió ellen?

A depresszió és szorongás sokak életét negatívan befolyásolja, mégsem beszélnek róla, a mindennapok részének tekintik. Ha te is “ilyen az élet” legyintéssel intézed el azt, hogy minden reggel gyomorgörccsel indulsz a munkába, akkor szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy ez így sem a testednek, sem a lelkednek nem tesz jót. Nem akarsz inkább boldog és… Tovább »

Egyensúlyban lenni

A magunkra fordított idő sokszorosan megtérül. Figyeljünk oda a testünk jelzéseire, törődjünk magunkkal. Ha fizikai közérzetünk rendben van, a belső világunkat is könnyebb egyensúlyban tartani.  Nagyon lényeges, hogy életünkben a megfelelő arányokra törekedjünk. Kell, hogy jusson idő a munkán kívül magunkra és szeretteinkre is. Ha sikerül megteremteni az egyensúlyt, az életünk boldog és harmonikus lesz…. Tovább »

Boldogulásunk akadálya

Gyakran saját magunk vagyunk a boldogulásunk első számú, legfőbb akadálya. Akár felismerjük ezt, akár nem. De az igazság az, hogy a lelkünk mélyén ilyenkor is tudjuk, sejtjük, csak elismerni nem akarjuk: valójában arról van szó, hogy túl lusták, kényelmesek vagy gyávák vagyunk ahhoz, hogy eldöntsük végre, mit akarunk.... Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!