Lélekprizma

A hallgatás művészete: amikor alaptermészetünk a tudatosság

A tudatosság az igazi alaptermészetünk és a testünket a lelkünkkel nem szabad különválasztanunk. Ezért semmit sem kell kijavítanunk vagy fejlesztenünk, az igazi természetünk számára tökéletesek vagyunk. A problémát az jelenti, ha az azonosságtudatunk szerint nem vagyunk azok – mintha kívülről, tárgyként szemlélnénk önmagunkat. Csak teljes elengedettséggel lehetsz egészen jelen.... Tovább »

Hogyan kerüljük el, hogy energiarablókká váljunk?

“Az egyéniség egy másik egyéniségtől csak úgy tud energiát szerezni, ha az valamilyen formában rá figyel.” (A. J. Christian) Megismersz valakit. Beszélgetni kezdtek. Keresed a tekintetét, figyeled az arcát és a teste jelzéseit. Érzékeled. Veszed a jeleit. Azokat is, amelyeket nem tudsz azonnal megmagyarázni. Egy kis idő elteltével észreveheted, hogy megváltozott a közérzeted: az illető… Tovább »

A bőség ígérete

Manapság annyit hallhatunk-olvashatunk arról, hogy „minden fejben dől el”, „gondolatainkkal teremteni tudunk” és így tovább. Van, aki elhiszi, más mélységes ellenszenvet táplál azok iránt, akik efféle „rózsaszín ködben” ringatják magukat. De egy biztos: mindenki szeretne jobb életet élni. Amiben különböznek az a mód, ahogy ezt a kérdéskört megközelítik.... Tovább »

Lelki elakadások: boldogulásunk akadályai

Mint mindenkivel, velem is sokszor előfordult eddigi életemben, hogy hullámvölgyből hullámvölgybe kerültem. Egy idő után észrevettem, hogy felesleges erőlködni: akkor történtek velem az igazán jó dolgok amikor végre rá mertem magamat bízni a “jó áramlatra”. Valójában persze ezeket a jó időszakokat én magam készítettem elő: amikor éppen “lent” voltam. Megpróbáltam rájönni, hogy mit csinálok rosszul… Tovább »

Felszabadító lélegzet

A „tudatos légzés” ma egyre divatosabb kifejezés. De mit is jelent ez valójában? Mit nevezhetünk igazán tudatos légzésnek és mire jó? Levegő nélkül nem tudnánk élni. Születésünk is egy mély lélegzetvétellel veszi kezdetét. Ám nem mindegy, milyen minőségű az a levegő, amit beengedünk a tüdőkbe, hogy aztán a testünk minden részébe friss levegőt juttassunk… Kb…. Tovább »

Rossz út vagy jó út? – Tanulni a hibákból

Ha nem vesszük észre, hogy rossz úton járunk, az Élet figyelmeztet. A közelmúltban egy érdekes interjút olvastam Fenyő Ivánnal kapcsolatban. Részint az új filmszerepéről, részint a néhány éve tartó spirituális érdeklődéséről faggatták. Igazából ez utóbbi miatt olvastam el a cikket. Nem voltak átütő erejű megállapítások benne, de azért egy mondat megragadott benne. “Tele vagyok hibákkal,… Tovább »

Újévi kívánságok – számvetés önmagunkkal

A legtöbben nagy elhatározásokat tesznek év végén, fogadkoznak és úgy érzik, ezúttal képesek is lesznek valóra váltani az álmaikat. Talán mi magunk is így voltunk ezzel. De nézzünk magunkba! Megvalósult a vágyainkból bármi is az elmúlt évben? Vajon jól tűztük ki a célt? Jól kívántunk? Hittük-e igazán, hogy valóra válhat? Nyitott szemmel jártunk-e, hogy a… Tovább »

Kérd és megadatik

Manapság sok szó esik a pozitív gondolkodásról, vonzás hatalmáról, a rezgések fontosságáról és arról, hogy nem mindegy, az Univerzum mely csatornájára hangolódunk rá, mert olyan lesz az életünk, amilyenné tesszük. Sokan és bőségesen írtak már ezekről a témákról és jól tették, hiszen nem lehet elégszer hangsúlyozni annak a jelentőségét, hogy mennyire fontos a szemléletmódunk. Egy… Tovább »

Boldogulásunk akadálya

Gyakran saját magunk vagyunk a boldogulásunk első számú, legfőbb akadálya. Akár felismerjük ezt, akár nem. De az igazság az, hogy a lelkünk mélyén ilyenkor is tudjuk, sejtjük, csak elismerni nem akarjuk: valójában arról van szó, hogy túl lusták, kényelmesek vagy gyávák vagyunk ahhoz, hogy eldöntsük végre, mit akarunk.... Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!