Lélekprizma

Fenntartani a pozitív rezgéseket

Mindig megfogadom, hogy csak jó dolgokkal fogok foglalkozni, és ilyen témákról akarok írni. A világban éppen elég negatív és pesszimista gondolat van… Elég, túl sok is ezekből. Nem akarom ezeket beengedni magamba, és nincs szándékomban továbbadni sem a keserűséget. De ezek a hangulatok sajnos mégis, mindig újra és újra megtalálnak. Ilyenkor következik a “Münchausen-mutatvány”: így… Tovább »

A legtöbb, ami adható…

Mindannyian vágyunk a jó szóra, elismerésre és tiszteletre mások részéről. Mégis, magukban olyan sokan látványosan nem találják meg saját magukkal szemben sem az igazi megértést, szeretetet. Sokszor csak megpróbálunk megfelelni a külvilág felénk irányuló elvárásainak – és olyan könnyű félreérteni, túlzásokba esni, és végül akár teljesen megfeledkezni arról; miért is kezdtünk bele az egészbe? A… Tovább »

A könyvek varázslatos világa

Azon kevesek közé tartozom, akik még manapság is szeretnek olvasni. Nem csak online, és nem futtában, mint oly sokan. És semmiképpen nem mániákusan, mint mondjuk a férjem, aki szinte kötelező napi penzum jelleggel veszi elő minden este az egyébként izgalmas könyvet, amit szó szerint sorozatban “dolgoz fel”… Én azért olvasok, mert kíváncsi vagyok és kell… Tovább »

Harmónia kívül és belül

Az év első hónapjai sokunk életében arról szólnak, hogyan is lehetne egy kicsit megújulni, rendbe tenni az életünket. A belső világunk és a környezetünk megváltoztatása egyaránt fontos, mert ha nem így történik, nem számíthatunk hosszú távon sikerre. Az nyilvánvaló, hogy a változásnak mindig belülről kell indulnia. Mert minden azzal kezdődik, hogy eldöntöd: ezt akarod, erre… Tovább »

Ne legyünk a környezetünk áldozatai!

“Hiába fürösztöd önmagadban, Csak másban moshatod meg arcodat.” – írta József Attila. Valóban, a projekció által hajlamosak vagyunk másokra kivetíteni rossz tulajdonságainkat,  negatív jellegű cselekvéseinket. De ami nem tetszik magunkon vagy a környezetünkön, arról mi magunk is tehetünk. Mert mi teremtjük meg a környezetünket! Így még azon is változtathatunk, hogy a környezetünkben lévő személyek mások… Tovább »

Te tudod, mi a célja az életednek?

Mi az értelme, célja létünknek? Megfogalmaztuk-e már valaha is ezt a kérdést magunknak? Tudjuk-e, hogy miért vagyunk azok, akik – és mi a feladatunk ebben az életünkben? Az “élet iskolájában” hol tartunk a tanulmányainkban, fel tudjuk-e ismerni, milyen hiedelmeink akadályoznak meg céljaink elérésében? A mindennapok mókuskerekében gyakorta az ember éppen a legfontosabbról feledkezik meg: arról,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!