Lélekprizma

Boldogan élni: művészet-e?

 A világ Osho-ként ismeri Shree Rajneesh indiai spirituális vezető nevét. A New Age korszak idején emberek ezrei tanultak meg meditálni az ő útmutatásai alapján. Magyarországon is számos könyvben elérhetőek a tanításai. Indiai körökben nagy gurunak tartották, de olykor megbotránkoztató beszédeket tartott akár a szabad szerelemről. Később sok turpisság is kiderült róla, ezek miatt nagyon ellentmondásos személyiségként tartják… Tovább »

A hallgatás művészete: amikor alaptermészetünk a tudatosság

A tudatosság az igazi alaptermészetünk és a testünket a lelkünkkel nem szabad különválasztanunk. Ezért semmit sem kell kijavítanunk vagy fejlesztenünk, az igazi természetünk számára tökéletesek vagyunk. A problémát az jelenti, ha az azonosságtudatunk szerint nem vagyunk azok – mintha kívülről, tárgyként szemlélnénk önmagunkat. Csak teljes elengedettséggel lehetsz egészen jelen.... Tovább »

Felelősséget vállalni életünkért

Hamarosan ismét új esztendőbe lépünk. Ilyenkor – év végén – mindenki elgondolkodik azon, hogy mire is volt jó az óév, mit sikerült elérni ezidáig. Eszünkbe jut, mennyi mindent fogadtunk meg tavaly ilyenkor – és számvetést készítünk, mit tudtunk megvalósítani belőle. Legtöbbünknél szánalmasan szomorú az eredmény. Miért van ez így évről évre?... Tovább »

Fenntartani a pozitív rezgéseket

Mindig megfogadom, hogy csak jó dolgokkal fogok foglalkozni, és ilyen témákról akarok írni. A világban éppen elég negatív és pesszimista gondolat van… Elég, túl sok is ezekből. Nem akarom ezeket beengedni magamba, és nincs szándékomban továbbadni sem a keserűséget. De ezek a hangulatok sajnos mégis, mindig újra és újra megtalálnak. Ilyenkor következik a “Münchausen-mutatvány”: így… Tovább »

A legtöbb, ami adható…

Mindannyian vágyunk a jó szóra, elismerésre és tiszteletre mások részéről. Mégis, magukban olyan sokan látványosan nem találják meg saját magukkal szemben sem az igazi megértést, szeretetet. Sokszor csak megpróbálunk megfelelni a külvilág felénk irányuló elvárásainak – és olyan könnyű félreérteni, túlzásokba esni, és végül akár teljesen megfeledkezni arról; miért is kezdtünk bele az egészbe? A… Tovább »

A bőség ígérete

Manapság annyit hallhatunk-olvashatunk arról, hogy „minden fejben dől el”, „gondolatainkkal teremteni tudunk” és így tovább. Van, aki elhiszi, más mélységes ellenszenvet táplál azok iránt, akik efféle „rózsaszín ködben” ringatják magukat. De egy biztos: mindenki szeretne jobb életet élni. Amiben különböznek az a mód, ahogy ezt a kérdéskört megközelítik.... Tovább »

Felszabadító lélegzet

A „tudatos légzés” ma egyre divatosabb kifejezés. De mit is jelent ez valójában? Mit nevezhetünk igazán tudatos légzésnek és mire jó? Levegő nélkül nem tudnánk élni. Születésünk is egy mély lélegzetvétellel veszi kezdetét. Ám nem mindegy, milyen minőségű az a levegő, amit beengedünk a tüdőkbe, hogy aztán a testünk minden részébe friss levegőt juttassunk… Kb…. Tovább »

Harmónia kívül és belül

Az év első hónapjai sokunk életében arról szólnak, hogyan is lehetne egy kicsit megújulni, rendbe tenni az életünket. A belső világunk és a környezetünk megváltoztatása egyaránt fontos, mert ha nem így történik, nem számíthatunk hosszú távon sikerre. Az nyilvánvaló, hogy a változásnak mindig belülről kell indulnia. Mert minden azzal kezdődik, hogy eldöntöd: ezt akarod, erre… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!