Lélekprizma

Harmónia kívül és belül

Az év első hónapjai sokunk életében arról szólnak, hogyan is lehetne egy kicsit megújulni, rendbe tenni az életünket. A belső világunk és a környezetünk megváltoztatása egyaránt fontos, mert ha nem így történik, nem számíthatunk hosszú távon sikerre. Az nyilvánvaló, hogy a változásnak mindig belülről kell indulnia. Mert minden azzal kezdődik, hogy eldöntöd: ezt akarod, erre… Tovább »

Hinni önmagunkban

Az önmagunkba és cselekedeteinkbe vetett hit a legerősebb mozgatórugó. Mégis, olyan sokan szenvedünk ennek hiányától. Oka lehet ennek a szocializáció – de akár karmikus eredetre is visszanyúlhat a gyökere. Mindkét esetben komoly erő tart vissza bennünket attól, hogy ki tudjuk bontakoztatni igazi képességeinket. A jó hír az, hogy semmi sem lehetetlen! Mint már korábban is… Tovább »

Siker vagy kudarc vár-e az új évben?

Mindannyiunkban megvan mindaz, amire csak szükségünk lehet álmaink valóra váltásához, mégsem mindenkinek sikerül valóra váltani a vágyait. Pedig az, hogy mi fog velünk történni, tulajdonképpen döntéseink következménye. Minden döntésünk más csatornát nyit meg: csak rajtunk múlik, hogy a Világegyetem mely csatornájára hangolódunk rá. Ennek megfelelően, tartozhatunk azok közé, akik csak a média vagy a környezetükben… Tovább »

Újévi kívánságok – számvetés önmagunkkal

A legtöbben nagy elhatározásokat tesznek év végén, fogadkoznak és úgy érzik, ezúttal képesek is lesznek valóra váltani az álmaikat. Talán mi magunk is így voltunk ezzel. De nézzünk magunkba! Megvalósult a vágyainkból bármi is az elmúlt évben? Vajon jól tűztük ki a célt? Jól kívántunk? Hittük-e igazán, hogy valóra válhat? Nyitott szemmel jártunk-e, hogy a… Tovább »

Ne legyünk a környezetünk áldozatai!

“Hiába fürösztöd önmagadban, Csak másban moshatod meg arcodat.” – írta József Attila. Valóban, a projekció által hajlamosak vagyunk másokra kivetíteni rossz tulajdonságainkat,  negatív jellegű cselekvéseinket. De ami nem tetszik magunkon vagy a környezetünkön, arról mi magunk is tehetünk. Mert mi teremtjük meg a környezetünket! Így még azon is változtathatunk, hogy a környezetünkben lévő személyek mások… Tovább »

Te tudod, mi a célja az életednek?

Mi az értelme, célja létünknek? Megfogalmaztuk-e már valaha is ezt a kérdést magunknak? Tudjuk-e, hogy miért vagyunk azok, akik – és mi a feladatunk ebben az életünkben? Az “élet iskolájában” hol tartunk a tanulmányainkban, fel tudjuk-e ismerni, milyen hiedelmeink akadályoznak meg céljaink elérésében? A mindennapok mókuskerekében gyakorta az ember éppen a legfontosabbról feledkezik meg: arról,… Tovább »

Otthonunk: a lelkünk tükre

Életfelfogásunk nagyban meghatározza, hogy miként tekintünk az életünkre, gazdagnak vagy szegénynek tartjuk-e magunkat. Ez pedig hatással van elégedettségünkre és komfort-érzetünkre. Az igazi gazdagság elégedettséget is jelent. Ha meg vagyok elégedve az életem alakulásával, boldog vagyok…   Amikor jól érezzük magunkat a környezetünkben és az éljük meg, hogy béke, szépség és harmónia vesz körül bennünket, az… Tovább »

Tenni az álmunkért

Mindenkinek van egy álma… Szól az ismert dallam a fejemben. De miféle álom? Mi is az álom? Megkülönböztetendő az ábrándtól, ami csak  légvárak kergetéséről szól, valós cselevések és igazi elhatározás nélkül…. Ha csak álmodozunk, nyitott szemmel álmodunk és várjuk a sült galambot (vagy a herceget), attól még nem igazán kerülünk közelebb a céljaink eléréséhez. Merthogy… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!