Lélekprizma

Boldogan élni: művészet-e?

 A világ Osho-ként ismeri Shree Rajneesh indiai spirituális vezető nevét. A New Age korszak idején emberek ezrei tanultak meg meditálni az ő útmutatásai alapján. Magyarországon is számos könyvben elérhetőek a tanításai. Indiai körökben nagy gurunak tartották, de olykor megbotránkoztató beszédeket tartott akár a szabad szerelemről. Később sok turpisság is kiderült róla, ezek miatt nagyon ellentmondásos személyiségként tartják… Tovább »

A tökéletes pillanat élménye

„A legszebb pillanatok általában akkor következnek be, amikor valaki testi vagy szellemi teljesítményét megfeszített akarattal a végletekig fokozza, hogy véghezvigyen valamilyen nehéz, de fontos feladatot. A tökéletes élmény tehát olyasvalami, ami nem csak úgy megtörténik velünk, hanem inkább mi hozzuk szándékosan létre.” Csíkszentmihályi Mihály... Tovább »

Fenntartani a pozitív rezgéseket

Mindig megfogadom, hogy csak jó dolgokkal fogok foglalkozni, és ilyen témákról akarok írni. A világban éppen elég negatív és pesszimista gondolat van… Elég, túl sok is ezekből. Nem akarom ezeket beengedni magamba, és nincs szándékomban továbbadni sem a keserűséget. De ezek a hangulatok sajnos mégis, mindig újra és újra megtalálnak. Ilyenkor következik a “Münchausen-mutatvány”: így… Tovább »

A legtöbb, ami adható…

Mindannyian vágyunk a jó szóra, elismerésre és tiszteletre mások részéről. Mégis, magukban olyan sokan látványosan nem találják meg saját magukkal szemben sem az igazi megértést, szeretetet. Sokszor csak megpróbálunk megfelelni a külvilág felénk irányuló elvárásainak – és olyan könnyű félreérteni, túlzásokba esni, és végül akár teljesen megfeledkezni arról; miért is kezdtünk bele az egészbe? A… Tovább »

Sorsunkba kódolt gazdagság?

A közelmúltban olvashattuk: valaki félmilliárdos lett Magyarországon, mert a lottón öt számot is eltalált. Ha te is gyakran  álmodozol arról, hogy majd egyszer sok pénzt nyersz szerencsejátékkal és az életed egy csapásra egyszerűbbé válik, akkor sajnos nagy valószínűséggel csalatkozni fogsz… Mert ez  azért nem megy ilyen egyszerűen.... Tovább »

Boldogság-kutatás Magyarországon

Elkészült Magyarország boldogságtérképe, amely szerint többek között a nők, a kistelepüléseken élők, a 30-50 év közöttiek, a családosok és diplomás nyugat-magyarországiak a legboldogabbak. De kinek mit jelent a boldogság? Elégedettséget, anyagi biztonságot, valahová tartozást, jó életkilátásokat? Egyáltalán: lehet-e érzéseket, érzelmeket így kategorizálni? Hiszen az érzelmek fő jellegzetessége, hogy az adott pillanat lelkiállapotát tükrözik.... Tovább »

Hogyan kerüljük el, hogy energiarablókká váljunk?

“Az egyéniség egy másik egyéniségtől csak úgy tud energiát szerezni, ha az valamilyen formában rá figyel.” (A. J. Christian) Megismersz valakit. Beszélgetni kezdtek. Keresed a tekintetét, figyeled az arcát és a teste jelzéseit. Érzékeled. Veszed a jeleit. Azokat is, amelyeket nem tudsz azonnal megmagyarázni. Egy kis idő elteltével észreveheted, hogy megváltozott a közérzeted: az illető… Tovább »

A bőség ígérete

Manapság annyit hallhatunk-olvashatunk arról, hogy „minden fejben dől el”, „gondolatainkkal teremteni tudunk” és így tovább. Van, aki elhiszi, más mélységes ellenszenvet táplál azok iránt, akik efféle „rózsaszín ködben” ringatják magukat. De egy biztos: mindenki szeretne jobb életet élni. Amiben különböznek az a mód, ahogy ezt a kérdéskört megközelítik.... Tovább »

Ki nyeri meg a lottó főnyereményt?

Vajon hány millióan álmodnak arról, hogy megnyerik – majd egyszer, valamikor – a lottó főnyereményt? Vagy legalább egy közepesen elfogadható összeget. Mert a pénznek mindig volna helye… De ezzel az elgondolással több probléma van. Tévhitekbe ringatjuk magunkat, ha azt gondoljuk, a hirtelen jött pénzeső valóban megoldja minden problémánkat. Pontosabban: csak annak segíthet a sok pénz,… Tovább »

Ami bent, az kint – ami fönt, az lent is megnyilvánul

“A teljes teremtés benned létezik, s minden, mi benned van, a teremtésben is létezik.” (Hermész Triszmegisztosz) Hermész Triszmegisztoszt sokan Thot-tal, a bölcsesség egyiptomi istenével azonosítják. Az egyiptomiak hite szerint Thot volt az írás és a tudomány megalapozója, az istenek írnoka. Az e témával behatóbban foglalkozók szerint az ő feljegyzéseit fordították le a vízözön elmúltával a… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!