Lélekprizma

Felelősséget vállalni életünkért

Hamarosan ismét új esztendőbe lépünk. Ilyenkor – év végén – mindenki elgondolkodik azon, hogy mire is volt jó az óév, mit sikerült elérni ezidáig. Eszünkbe jut, mennyi mindent fogadtunk meg tavaly ilyenkor – és számvetést készítünk, mit tudtunk megvalósítani belőle. Legtöbbünknél szánalmasan szomorú az eredmény. Miért van ez így évről évre?... Tovább »

A legtöbb, ami adható…

Mindannyian vágyunk a jó szóra, elismerésre és tiszteletre mások részéről. Mégis, magukban olyan sokan látványosan nem találják meg saját magukkal szemben sem az igazi megértést, szeretetet. Sokszor csak megpróbálunk megfelelni a külvilág felénk irányuló elvárásainak – és olyan könnyű félreérteni, túlzásokba esni, és végül akár teljesen megfeledkezni arról; miért is kezdtünk bele az egészbe? A… Tovább »

Boldogság-kutatás Magyarországon

Elkészült Magyarország boldogságtérképe, amely szerint többek között a nők, a kistelepüléseken élők, a 30-50 év közöttiek, a családosok és diplomás nyugat-magyarországiak a legboldogabbak. De kinek mit jelent a boldogság? Elégedettséget, anyagi biztonságot, valahová tartozást, jó életkilátásokat? Egyáltalán: lehet-e érzéseket, érzelmeket így kategorizálni? Hiszen az érzelmek fő jellegzetessége, hogy az adott pillanat lelkiállapotát tükrözik.... Tovább »

Mit jelez a túlzásba vitt “ezoterizmus”?

Sokan szinte habzsolják, falják az ezo-könyveket, magazinokat, egyre többen járnak jógázni vagy valamilyen spirituális csoportba, “lélekemelni”. Az ezoterikus irodalom olyan szinten termel újabb és újabb könyveket, amely szinte már követhetetlen. A legtöbb nem is igazán mond újat, egy idő után ismétlődéseket fedezhetünk fel sokukban. Te is érezted már úgy, mintha mind egy kaptafára készülne?... Tovább »

Felszabadító lélegzet

A „tudatos légzés” ma egyre divatosabb kifejezés. De mit is jelent ez valójában? Mit nevezhetünk igazán tudatos légzésnek és mire jó? Levegő nélkül nem tudnánk élni. Születésünk is egy mély lélegzetvétellel veszi kezdetét. Ám nem mindegy, milyen minőségű az a levegő, amit beengedünk a tüdőkbe, hogy aztán a testünk minden részébe friss levegőt juttassunk… Kb…. Tovább »

Harmónia kívül és belül

Az év első hónapjai sokunk életében arról szólnak, hogyan is lehetne egy kicsit megújulni, rendbe tenni az életünket. A belső világunk és a környezetünk megváltoztatása egyaránt fontos, mert ha nem így történik, nem számíthatunk hosszú távon sikerre. Az nyilvánvaló, hogy a változásnak mindig belülről kell indulnia. Mert minden azzal kezdődik, hogy eldöntöd: ezt akarod, erre… Tovább »

Hinni önmagunkban

Az önmagunkba és cselekedeteinkbe vetett hit a legerősebb mozgatórugó. Mégis, olyan sokan szenvedünk ennek hiányától. Oka lehet ennek a szocializáció – de akár karmikus eredetre is visszanyúlhat a gyökere. Mindkét esetben komoly erő tart vissza bennünket attól, hogy ki tudjuk bontakoztatni igazi képességeinket. A jó hír az, hogy semmi sem lehetetlen! Mint már korábban is… Tovább »

Siker vagy kudarc vár-e az új évben?

Mindannyiunkban megvan mindaz, amire csak szükségünk lehet álmaink valóra váltásához, mégsem mindenkinek sikerül valóra váltani a vágyait. Pedig az, hogy mi fog velünk történni, tulajdonképpen döntéseink következménye. Minden döntésünk más csatornát nyit meg: csak rajtunk múlik, hogy a Világegyetem mely csatornájára hangolódunk rá. Ennek megfelelően, tartozhatunk azok közé, akik csak a média vagy a környezetükben… Tovább »

Ne legyünk a környezetünk áldozatai!

“Hiába fürösztöd önmagadban, Csak másban moshatod meg arcodat.” – írta József Attila. Valóban, a projekció által hajlamosak vagyunk másokra kivetíteni rossz tulajdonságainkat,  negatív jellegű cselekvéseinket. De ami nem tetszik magunkon vagy a környezetünkön, arról mi magunk is tehetünk. Mert mi teremtjük meg a környezetünket! Így még azon is változtathatunk, hogy a környezetünkben lévő személyek mások… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!