Lélekprizma

Boldogan élni: művészet-e?

 A világ Osho-ként ismeri Shree Rajneesh indiai spirituális vezető nevét. A New Age korszak idején emberek ezrei tanultak meg meditálni az ő útmutatásai alapján. Magyarországon is számos könyvben elérhetőek a tanításai. Indiai körökben nagy gurunak tartották, de olykor megbotránkoztató beszédeket tartott akár a szabad szerelemről. Később sok turpisság is kiderült róla, ezek miatt nagyon ellentmondásos személyiségként tartják… Tovább »

Tanító hatású találkozások

“Soha nem tudhatjuk egy találkozás legelején, hogy milyen szerepe lehet a későbbi életünkben. Sokszor még később sem jövünk rá sokáig annak a jelentőségére, hogy akit barátunknak vagy szeretőnknek vagy Isten tudja épp minek is nevezünk, milyen fontos szerepet is tölt be az életünkben.” – fogalmazza meg a A SZINASZTRIA című regény egyik alakja.... Tovább »

Ami bent, az kint – ami fönt, az lent is megnyilvánul

“A teljes teremtés benned létezik, s minden, mi benned van, a teremtésben is létezik.” (Hermész Triszmegisztosz) Hermész Triszmegisztoszt sokan Thot-tal, a bölcsesség egyiptomi istenével azonosítják. Az egyiptomiak hite szerint Thot volt az írás és a tudomány megalapozója, az istenek írnoka. Az e témával behatóbban foglalkozók szerint az ő feljegyzéseit fordították le a vízözön elmúltával a… Tovább »

Rossz út vagy jó út? – Tanulni a hibákból

Ha nem vesszük észre, hogy rossz úton járunk, az Élet figyelmeztet. A közelmúltban egy érdekes interjút olvastam Fenyő Ivánnal kapcsolatban. Részint az új filmszerepéről, részint a néhány éve tartó spirituális érdeklődéséről faggatták. Igazából ez utóbbi miatt olvastam el a cikket. Nem voltak átütő erejű megállapítások benne, de azért egy mondat megragadott benne. “Tele vagyok hibákkal,… Tovább »

Az egészséges lélek törvényei

Talán sokak számára ismerősen cseng a cím szövege. Ez nem véletlen, hiszen Szepes Mária: A mindennapi élet mágiája című örök érvényű művére utal. A csaknem száz évet élt szerzőnő az ezoterikus irodalom nagy alakja, de gyermekeknek írt könyvei is igazán jelentősek, hiszen minden sorából a szeretet és a bölcsesség árad. Ezért is érzem fontosnak, hogy… Tovább »

Te tudod, mi a célja az életednek?

Mi az értelme, célja létünknek? Megfogalmaztuk-e már valaha is ezt a kérdést magunknak? Tudjuk-e, hogy miért vagyunk azok, akik – és mi a feladatunk ebben az életünkben? Az “élet iskolájában” hol tartunk a tanulmányainkban, fel tudjuk-e ismerni, milyen hiedelmeink akadályoznak meg céljaink elérésében? A mindennapok mókuskerekében gyakorta az ember éppen a legfontosabbról feledkezik meg: arról,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!