Lélekprizma

A hallgatás művészete: amikor alaptermészetünk a tudatosság

A tudatosság az igazi alaptermészetünk és a testünket a lelkünkkel nem szabad különválasztanunk. Ezért semmit sem kell kijavítanunk vagy fejlesztenünk, az igazi természetünk számára tökéletesek vagyunk. A problémát az jelenti, ha az azonosságtudatunk szerint nem vagyunk azok – mintha kívülről, tárgyként szemlélnénk önmagunkat. Csak teljes elengedettséggel lehetsz egészen jelen.... Tovább »

Szembenézni a félelmeinkkel

Féltél-e már valamitől? Szoktál szorongani? Mondtál már le valamilyen általad vágyott célról azért, mert nem mertél belevágni? Biztos vagyok benne, hogy mindhárom kérdésre igen a válasz. Legalábbis a legtöbben így működünk. A félelem alapvető ösztönünk, melyet gyerekkorunk óta több-kevesebb sikerrel próbálunk legyőzni, elnyomni – de amely mégis igen gyakran előtör belőlünk.... Tovább »

Az alkotás öröme és gyógyító képessége

Mindannyian ismerjük az érzést, ami akkor fogja el az embert, amikor valamivel elkészült és az a dolog megelégedésére szolgál: szép lett, jó lett, ilyennek képzeltük el, meg vagyunk elégedve az eredménnyel és önmagunkkal… Ilyenkor önbizalom fog el bennünket, mert egy kicsit sikerült felidézni a TEREMTÉS örömét. Mivelhogy teremteni mindannyian képesek vagyunk és minden a gondolattal… Tovább »

Hinni önmagunkban

Az önmagunkba és cselekedeteinkbe vetett hit a legerősebb mozgatórugó. Mégis, olyan sokan szenvedünk ennek hiányától. Oka lehet ennek a szocializáció – de akár karmikus eredetre is visszanyúlhat a gyökere. Mindkét esetben komoly erő tart vissza bennünket attól, hogy ki tudjuk bontakoztatni igazi képességeinket. A jó hír az, hogy semmi sem lehetetlen! Mint már korábban is… Tovább »

Újévi kívánságok – számvetés önmagunkkal

A legtöbben nagy elhatározásokat tesznek év végén, fogadkoznak és úgy érzik, ezúttal képesek is lesznek valóra váltani az álmaikat. Talán mi magunk is így voltunk ezzel. De nézzünk magunkba! Megvalósult a vágyainkból bármi is az elmúlt évben? Vajon jól tűztük ki a célt? Jól kívántunk? Hittük-e igazán, hogy valóra válhat? Nyitott szemmel jártunk-e, hogy a… Tovább »

Te tudod, mi a célja az életednek?

Mi az értelme, célja létünknek? Megfogalmaztuk-e már valaha is ezt a kérdést magunknak? Tudjuk-e, hogy miért vagyunk azok, akik – és mi a feladatunk ebben az életünkben? Az “élet iskolájában” hol tartunk a tanulmányainkban, fel tudjuk-e ismerni, milyen hiedelmeink akadályoznak meg céljaink elérésében? A mindennapok mókuskerekében gyakorta az ember éppen a legfontosabbról feledkezik meg: arról,… Tovább »

A valóság illúziója

Év vége felé közeledve az ember általában kezd leltározni az agyában: mi mindent kellett volna idén megcsinálni, mit kellett volna másképpen tenni… Ehhez nagyon is kapóra jön az őszies melankonikus időjárás és az is, hogy ebben a csöpögős-nyálkás időben könnyű megfázni, az ágyat nyomva, négy fal közé bezárva pedig az ember jobb híján, mit is… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!