A lélek számára a legnagyobb veszélyt a negatív gondolatok hordozzák. A félelem, a pánik pedig jelen van most mindenhol, akárhová megyünk, akárhová nézünk. De NEM SZABAD beengednünk a tudatunkba a rossz érzéseket – pontosabban: NEM KELL, hogy teret adjunk ezeknek. Most mindennél fontosabb, hogy megőrizzük a nyugalmunkat!
Ha valaki pánikba esik, kapkodni fog, hibákat követhet el, és ezzel veszélybe sodorhatja magát (vagy akár másokat is). Ha valaki engedi magán elhatalmasodni a negatív gondolatokat, teret ad azoknak, és éppen ezzel vonzza be a bajt. Olyan ez, mint amikor valaki veszélyes helyre téved, és látszik rajta, hogy fél… Lehet, hogy a támadók őt találják meg elsőként.
“Mégis, hogyan tudja az ember megőrizni a nyugalmát, amikor úgy érezheti, körülötte felfordult a világ?!” – Ettől talán még messze vagyunk, de az biztos, hogy az élet most nagy fordulatot vett sok országban. Mi is nagy változásoknak nézünk elébe. A legtöbbünk családjában vannak iskolás, óvodás gyerekek. A tanítás pedig hétfőtől új kihívásoknak néz elébe… Íme, a digitális korszak valóban beköszönt az életünkbe – csak nem pont úgy, ahogy szerettük volna.
De minden rosszban meg lehet találni valami jót. És abból kell kihozni a legtöbbet, amit csak lehet. Ha kényszerűségből is alakult úgy, hogy a családok többet lehetnek együtt, és a szülőknek is (még inkább) részt kell venniük a csemetéik oktatásában, lehet ennek pozitívuma is. Hiszen a legtöbb édesanyának és apukának olyan kevés ideje jutott a gyerekeire a túlórák, túlmunkák miatt! Most pedig itt a lehetőség, hogy több értékes időt tölthessenek együtt!
Meglehet, most találnak újra vissza érzelmileg egymáshoz a családtagok. Ez persze eleinte nem lesz könnyű. A megszokottból való kizökkenés sokakból frusztrációt válthat ki, és a felgyűlt feszültséget eleinte talán egymáson töltik ki. De ez el fog múlni, és megtanuljuk értékelni, milyen jó, hogy most jobban odafigyelhetünk egymásra!
Az utazási időt megspórolhatjuk, helyette többet pihenhetünk. A telefon kényszeres nyomogatása helyett egymással beszélgethetünk. A munkahelyen való megfelelési kényszer helyett őszinték lehetünk azokkal, akikkel egy levegőt szívunk – beleértve saját magunkat is.
A gyermekünk számára pedig soha semmi nem lesz olyan értékes, mint hogy velünk lehet, és jobban megismerheti a szüleit. Lehet, hogy ezt csak később, már felnőttként fogja igazán értékelni – de most dől el, hogy milyen emberré válnak az utódaink. Most dől el, milyen emberré neveljük őket. Mi magunk, és nem a társadalom, és nem a túlterhelt oktatási intézmények.
Ez több felelősséggel jár a szülő számára – és a nagyobb gyermekek számára is, akiknek meg kell tanulniuk önállóan is dolgozni, és felelősen dönteni arról, hogy követik-e a távoktatás formájában megkapott tananyagot, vagy elhanyagolják azt. Most nem elég bejárogatni az órákra, és úgy tenni, mint aki tanul. Most még nem lehet tudni, meddig tart ez a rendkívüli időszak – de a feladatokat nem érdemes tologatni, halogatni. Előbb-utóbb jön a számonkérés.
Voltak már bizonytalan időszakok a történelmünkben, és mindig “lett valahogy”. De most ez a hozzáállás kevés. Felelősen kell gondolkodni és gondoskodni magunkról és a szeretteinkről. Ki kell lépni a komfortzónából, és rugalmasan kell kezelni a változásokat. Így lehet a lehető legjobban átvészelni a nehéz időket. Ez pedig csak úgy megy, ha őszinték vagyunk saját magunkkal és egymással szemben is…
***********************************************************
2019-ben jelent meg A SZINASZTRIA című könyvem. A fordulatos történet egy karmikus kapcsolaton alapul. A spirituális regényben múlt és jövő kapcsolódik össze, s egy különleges, századokon átívelő szerelem elevenedik meg az olvasó lelki szemei előtt.
Könyv és Lélek című honlapomon a regényről bővebb ismertetőt és olvasói véleményeket is találsz! Sőt, ha érdekelne a könyv megvásárlása, de előbb szeretnél beleolvasni, add meg az e-mail címedet ITT, és egy napon belül tiéd lehet az ajándék e-book!
A könyv a Fekete Sas Kiadó webáruházában is rendelhető, keresheted a LIBRI boltjaiban, illetve a LIBRI online oldalán, vagy érdeklődj nálam a sessionka@gmail.com e-mail címen!