A bőség ígérete

Manapság annyit hallhatunk-olvashatunk arról, hogy „minden fejben dől el”, „gondolatainkkal teremteni tudunk” és így tovább. Van, aki elhiszi, más mélységes ellenszenvet táplál azok iránt, akik efféle „rózsaszín ködben” ringatják magukat. De egy biztos: mindenki szeretne jobb életet élni. Amiben különböznek az a mód, ahogy ezt a kérdéskört megközelítik.

Vegyük például a legtöbbet emlegetett témát: a pénzteremtést. Erre mindig sokan felkapják a fejüket, hiszen mindenki szeretne bőségben, jólétben élni. A téma „szakértői” azt ígérik, ha néhány egyszerű kérdést meg tudsz válaszolni (pl. mit jelent a számodra a pénz, mit kezdenél egy váratlanul a bankszámládra érkező nagyobb összeggel, stb.) és elég tudatos vagy, ezt mi sem egyszerűbb elérni.

De mit is jelent a tudatosság és hogyan lehet az ember eléggé tudatos?

A vonzás törvényének hívői szerint az egyik megoldás erre az, hogy „Irtsd ki elmédből a pénzzel kapcsolatos össze negatív gondolatot, beidegződést.” – De egyáltalán nem biztos, hogy ez mindenkinek olyan könnyen megy… Ha így lenne, már annyi, de annyi milliomos lenne hazánkban! A valóság azonban az, hogy csak meglehetősen szűk réteg az, amelyikre ez igaz lehet. Közülük is még kevesebben vannak azok, akiknek valóban a gondolataik megváltoztatása által sikerült fordítani az életük szekerén és valamely nehéz helyzetükön úrrá lenni, s végül gazdaggá lenni.

Magyarországon azonban az a helyzet, hogy az emberek többsége csak vágyakozik egy olyan életre, amelyet nem engedhet meg magának és – ahelyett hogy magában keresné a „hibát” – inkább elítéli és megveti azokat, akik szerinte érdemtelenül jutottak vagyonhoz vagy magas pozícióhoz. Holott tényleg nem érdemes beragadni ebbe a gondolatba.  Ha szerencsénk van, soha nem kell az általunk nem kedvelt, bosszantónak tartott médiajelenségekkel találkozni. Arra senki nem kötelez bennünket, hogy nézzük-hallgassuk őket. Egy gombnyomásra eltüntethetők az életünkből… Attól nekünk se jobb, se rosszabb nem lesz, hogy ők élik a maguk világát. De ha bosszankodunk miattuk, azzal már igenis rosszabb lesz a hangulatunk, közérzetünk. De több pénzünk biztos nem lesz ettől. De ez maga a huszonkettes csapdája. Amíg azzal foglalkozunk, amink nincsen, nem fogjuk azt sem észrevenni, ami pedig ott van az orrunk előtt.

Egyébként is, legyünk nyugodtak: amióta társadalom létezik, mindig voltak gazdagok és szegények, és nem mindenki érdeme szerint részesült a Sors „kegyeiből”. (Az megint más lapra tartozik, hogy semmi sincs ok nélkül és a karma sokszor éppen a nehézségekkel tanít… – És minden nehézség lehetőség is arra, hogy tanuljunk. ) Ha a sors próbára tesz minket és felelősséget vállalva érte küzdünk, van mire büszkének lennünk. De ha csak siránkozunk és folyton az elégedetlenségünknek adunk hangot, igazából saját magunkkal vagyunk elégedetlenek.

A dolgokat nem lehet túlságosan leegyszerűsíteni.

Egy másik fontos kitétel egy pozitív gondolkodás és bőséget ígérő honlapról: „Alakítsd át énképed.”- Nos, ezt a tézis sem ott szülték meg, az ezoterikus irodalomban erről is bőséggel találunk leírást. Közvetlenül ott, ahol az „Engedd el a múltad negatív eseményeit”felszólítás szerepel. Ha rendszeresen eljársz találkozókra (nevezzük képzésnek, coaching-konzultációnak vagy másnak), akkor még olyan sokszor hallhatsz hasonlókat, hogy a végén nem is lesz időd a múlt fájdalmain siránkozni. Ez is egyfajta megoldás lehet, csak talán kissé költséges. (Hasonló célra szolgált a korábbi trend: pszichológushoz járni. Majd ő hátha megoldja helyettünk a problémánkat… de legalábbis jól kibeszélhetjük magunkat és van, aki meghallgat, bár ő sem szeretetből és nem ingyen teszi ezt.)

Ugyanezen lapra tartozik a „változtasd meg a hiedelmeidet és a negatív beidegződéseidet” parancsolata is, amelyet a valóságban egyáltalán nem olyan egyszerű megtenni, hiszen hosszú évek-évtizedek alatt berögzült gondolati mintákról van szó, amelyek az idők során már annyira beépültek az elménkbe, hogy nem könnyű becsapnunk a tudatalattit és figyelmen kívül hagyni ezeket. Kemény önismereti munka kell ahhoz, hogy valódi változás induljon el a mélyben. Ez nem két napig, de nem is két hónapig tartó folyamat.

Nem lehet csak úgy „elengedni” az életünket meghatározó – és akár: megrontó – negatív élményeit. Ez kicsi olyan lenne, mint amikor szőnyeg alá söpörjük a problémáinkat. Mégis sokan ezt teszik. Ők azok, akik falják az önismereti, önfejlesztő könyveket és ezoterikus irodalmat és közülük kerülnek ki azok, akiknek nap mint nap kell az internetes közösségüktől vagy barátaiktól kapott „napi betevő” pozitív gondolat, vagy cuki képecske, szép idézetecske – különben a szépen felépített légváruk összeomlik. Egyszóval: ez is okozhat függőséget. Az is veszélyes lehet, ha valaki eltérítődik az önjelölt tanácsadók, guruk és vallási vezetők tanai között. Ha egy útkeresőnek nincs elég hite önmagában és külső megoldást vár a problémára, előfordulhat, hogy túl nagy bizalmat szavaz kezdetben valaki iránt és gondolkodás nélkül elfogadja annak szavait, később pedig esetleg olyan csalódás éri, hogy teljesen elutasít a továbbiakban minden „ezo” gondolatot. Ez sem jó megoldás.

Egyedül a mátrixban

Mások szép gondolatai üres szavakká válhatnak a számunkra, ha nem valódi átéléssel, nem valós tapasztalatokkal mondják. De még ha valaki a saját sorsával hitelt érdemlően alá is tudja támasztani, amit tanít, ez sem biztos, hogy jó megoldási séma számunkra.

Az az igazság, hogy – függetlenül attól, hogy van-e családunk – egyedül vagyunk a saját problémáinkkal és ezért egyedül is kell megoldanunk azokat. Hiszen mindenkinek más az életútja, mindenki más egyéniség. Elmondhatjuk a múltunk sérelmeit és a másik megpróbálhatja megérteni azt – de sohasem fogja igazán tudni, hogy mi magunk mit éreztünk akkor. Az érzések pedig mélyen bevésődnek, beégnek a tudatalattiba. Csak mi tudjuk kihuzigálni a tudatunk mélyének poros fiókjait.

Ebből a szempontból hasznos megoldást kívánhat napjaink divatos új irányzata, jobban mondva, módszere – a Theta Healing, ami jóval több, mint amit régen agykontrollként ismertünk, ám egy kicsit azt is magába olvasztja, ugyanúgy, ahogyan sok más „tudományterületet” is. Segít feltárni („kiásni”) a mélyben rejlő okokat és ehhez „felsőbb segítséget” kér. Ehhez azonban mély hit kell.

Ahhoz azonban, hogy egyáltalán higgyünk abban, hogy változtathatunk a sorsunkon, kell egyfajta bizalom önmagunk iránt. A bizalomhoz pedig szeretet kell. Tehát az alapvető kérdés: szeretem-e önmagam annyira, hogy tegyek érte?

 

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK A LÉLEKPRIZMÁN:

Ki nyeri meg a lottó főnyereményt?

Megdolgozni a csodáért

Lelki elakadások: boldogulásunk akadályai

 <script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,’script’,’//www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

  ga(‘create’, ‘UA-69450472-1’, ‘auto’);

  ga(‘send’, ‘pageview’);

</script>

Címkék: , , , , , , , ,

***********************************************************

2019-ben jelent meg A SZINASZTRIA című könyvem. A fordulatos történet  egy karmikus kapcsolaton alapul. A spirituális regényben múlt és jövő kapcsolódik össze, s egy különleges, századokon átívelő szerelem elevenedik meg az olvasó lelki szemei előtt.



Könyv és Lélek című honlapomon a regényről bővebb ismertetőt és olvasói véleményeket is találsz! Sőt, ha érdekelne a könyv megvásárlása, de előbb szeretnél beleolvasni, add meg az e-mail címedet ITT, és egy napon belül tiéd lehet az ajándék e-book!

A könyv a Fekete Sas Kiadó webáruházában is rendelhető, keresheted a LIBRI boltjaiban, illetve a LIBRI online oldalán, vagy érdeklődj nálam a sessionka@gmail.com e-mail címen!

Tovább a blogra »